Rodzicu, Opiekunie prawny,
zapoznaj się z procedurami bezpieczeństwa w zakresie profilaktyki COVID-19 ,
obowiązującymi w Gdańskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Lingwista”
od dnia 05.09.2020 r.
- Diagnozowanie dzieci/uczniów na terenie poradni, w budynku przy ul. Świętej Barbary 1 w Gdańsku, odbywać się będzie w poniedziałki i środy w godzinach 15.30-17.00 oraz w piątki w godz.16.00-18.00.
- Uczniowie Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Zjednoczonej Europy , uczący się w tym samym budynku, mogą być diagnozowani w innych godzinach pracy poradni.
- Wstępny wywiad z klientem/rodzicem niezbędny do przeprowadzenia diagnozy dziecka, odbywać się będzie telefonicznie (zdalnie).
- Opracowywanie wyników badań oraz inne zadania wynikające z zakresu obowiązków pracowników poradni, realizowane będą w trybie stacjonarnym.
- Badania w poradni umawiane będą telefonicznie, na konkretny dzień i godzinę.
- Do poradni należy przyprowadzić dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych (katar, kaszel, gorączka, zanik węchu, smaku, nudności itp.).
- W dniu badania, przed wyjściem z domu, należy zmierzyć temperaturę swoją i swojego dziecka. Jeżeli jest podwyższona, konieczne jest telefoniczne powiadomienie o tym pracownika poradni i zmiana terminu badania.
- Nie należy przyprowadzać dziecka do poradni, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji itp. (wówczas wszyscy muszą pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarzy).
- Należy zaopatrzyć siebie i swoje dziecko (jeśli ukończyło 4. rok życia) w indywidualną osłonę nosa i ust (maseczkę).
- W dniu badania należy przybyć 5 minut przed ustaloną godziną i zaczekać na parterze budynku poradni na psychologa lub pedagoga prowadzącego badania.
- Do budynku, na badanie z dzieckiem, może wejść tylko jeden dorosły rodzic/opiekun prawny (w sytuacjach szczególnych, wymagających pomocy drugiego opiekuna, należy zgłosić ten fakt przed badaniem).
- Po wejściu do budynku poradni, należy zdezynfekować ręce. W poradni zostanie też dokonany pomiar temperatury ciała.
- Na miejscu w poradni prosimy o wypełnienie i podpisanie oświadczenia, że Pan/Pani, dziecko, uczeń, jesteście zdrowi – nie macie objawów przeziębienia (katar, kaszel, gorączka itp.), koronawirusa, nie mieliście styczności z osobami zarażonymi Covid-19 lub przebywającymi w kwarantannie, nie przebywaliście w rejonie występowania zarażenia koronawirusem, nie macie w dniu badania podwyższonej temperatury.
- Na czas badania należy zaopatrzyć dziecko we własny długopis, ołówek, kredki i gumkę.
- Dziecko powinno posiadać ze sobą wodę do picia w osobistej butelce.
- Prosimy, aby dziecko nie zabierało do poradni zbędnych przedmiotów, typu: zabawki, przytulanki itp.
- Na terenie poradni nie można spożywać jedzenia. Należy zadbać o to, żeby dziecko zjadło posiłek w domu.
- Należy też zadbać o to, aby dziecko skorzystało z toalety przed wyjściem z domu.
- Przez cały czas trwania badania, Rodzic i dziecko zobowiązani są do nie opuszczania sali poradni, wskazanej przez pracownika i do nie przemieszczania się po budynku.
- W trakcie prowadzenia diagnozy, psycholog/pedagog/logopeda wyposażeni są w środki ochrony osobistej (maseczkę, przyłbicę, rękawiczki), starają się unikać bezpośredniego kontaktu fizycznego z badanym dzieckiem i zachowują bezpieczną odległość 1-2 metry.
- Po zakończonym badaniu, pracownik umawia się na kontakt telefoniczny w sprawie wydania opinii oraz odprowadza Rodzica i dziecko poza budynek poradni.
Rodzicu, Opiekunie Prawny !
Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, powinno często myć ręce wodą z mydłem i nie powinno podawać ręki na powitanie.
Dziękujemy za zrozumienie, że w obecnej sytuacji zastosowanie się do powyższych procedur jest bardzo ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa Nas wszystkich.
Dyrekcja i Pracownicy
GPPP „Lingwista”